Oni mogą wiele – Kawiarnia Stopklatka cz. II

przez Grzegorz Opublikowano 315 wyświetleń

Kontynuując, przypomnę pytania z pierwszej części. Dlaczego Kawiarnia Stopklatka włączyła się w projekt? Czy akcja wniosła cokolwiek dla tego miejsca? Czy pozyskali nowych Klientów? 

Te oraz kilka innych pytań, zadałem kilka dni temu Pani Agacie, która zgodziła się osobiście opowiedzieć o wpływie akcji na działalność kawiarni.

Dlaczego wasz lokal włączył się w projekt?
Przede wszystkim bardzo spodobał nam się ten pomysł, ponieważ chcemy, aby nasi goście mogli coś w Stopklatce przeżyć, a kawa i ciastko jest niejako „przy okazji”. Akcja pozwala w prosty, a zarazem ciekawy sposób pomagać innym. Kawa jest naszym flagowym produktem, a dzielenie się zyskami z jej sprzedaży sprawiło nam dodatkową satysfakcję.

Sama akcja zapoczątkowała w naszej kawiarni chęć dzielenia się i pomagania potrzebującym. Nie tylko Fundacji Poza Horyzonty ale również innym, które udało nam się wesprzeć od tamtego czasu. Z wielką satysfakcją przekazaliśmy część dochodów kawiarni oraz przyjmowaliśmy gości, którzy odwiedzali nas, ze względu na udział w projekcie KDF. Nie dołączyliśmy do projektu ze względu na korzyści jakie mógł nam przynieść – co jest oczywiste. Nie zniechęciliśmy się, kiedy przez pierwsze tygodnie nie odwiedzali nas goście pytając o projekt, a to my informowaliśmy o możliwości pomocy poprzez wypicie określonych kaw, które były oznaczone filiżanką KDF.

Pragnę podzielić się z Wami jeszcze jedną kwestią. Jak wielu z Was uwielbiam pić kawę, ale do czasu udziału w akcji, nie wiedziałem o niej zbyt wiele. Zgłębiłem ten temat szerzej i Was zachęcam do tego samego. Kontynuując dialog z postanowiłem wykorzystać okazję, aby zapytać o parę wątków związanych z tym aromatycznym napojem.

Co cechuje dobrą kawę?
Dobra kawa to bezapelacyjnie dobrej jakości ziarno 🙂 Oraz umiejętność prawidłowego zaparzania.

Jaką kawę lubi Pani pić?
Osobiście parę lat temu moje serce skradła czarna kawa parzona alternatywnymi metodami. Uwielbiam zarówno efekt końcowy jaki znajduje się w mojej filiżance, ale również jej przyrządzanie.

Którą kawę z oferty lokalu poleci Pani czytelnikom?
W Naszym lokalu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ograniczam się do proponowania kaw, które sama pijam mimo tego, że byłby to idealny wybór 🙂 Szczerze polecam kawy białe, których sekretem poza ziarnem jest idealnie spienione mleko, kawy z alkoholem czy też różnymi dodatkami.

ONI MOGĄ WIELE – KAWIARNIA STOPKLATKA

Zaangażowanie Pani Agaty oraz właścicieli kawiarni, stanowi dla mnie idealny przykład wsparcia działań społecznych przez mniejsze firmy. Nie liczy się zasób portfela czy liczba pracowników, lecz otwartość na działanie i reagowanie na bieżące potrzeby. To miejsce i Ci ludzie pokazali mi, że są gotowi do działania w każdej chwili.

Wspominając ten lokal zawsze będę pamiętał o ludziach, którzy postanowili zrobić coś dobrego dla innych, bez konieczności czerpania z tego tytułu jakichkolwiek profitów.

Gdybyście chcieli odwiedzić to kameralne miejsce, znajduje się on przy Kładce Bernatka – ul. Brodzińskiego 8 w Krakowie, Fanpage (chociaż w ten sposób mogę się odwdzięczyć za pomoc).

Jak podkreślam na stronie, najważniejsze są dla mnie relacje z ludźmi. Jeśli we współpracy z tym lokalem spotkało mnie wiele dobrego to uważam, że kilka wskazówek od Pani Agaty może stanowić ciekawe przesłanie dla czytelników.

Tak, to moje espresso 😉 P.S. polecam lokalne piwka np. Cieszyński Stout

Czy i w jaki sposób ludzie powinni pomagać?
Oczywiście, że powinni pomagać! Zwłaszcza jak powstają takie projekty jak KDF, które nie wymagają od nas wielkiego zaangażowania, a jedynie otwartego serca i umysłu. Myślę, że przede wszystkim nikt nie powinien obawiać się pomagania i angażowania się w różnego rodzaju projekty, akcje, wolontariaty i wszystko inne co pomaga potrzebującym. W dzisiejszych czasach jest tyle wspaniałych inicjatyw, że wystarczy odrobina chęci i wszystko jest możliwe. Zaznaczę też, że każdy może pomóc, gdyż nie zawsze wsparcie idzie w parze z finansami .

Czy warto dawać szansę (innym ludziom, projektom)?
Jeżeli nie będziemy dawać szansy, nigdy nie przekonamy się czy warto. Każdy człowiek i każdy pomysł zasługuje na szansę. Powinniśmy jedynie zastanowić się, czy dana inicjatywa jest zgodna z naszymi przekonaniami. Często ludzie angażują się bezmyślnie, co nie niesie efektów żadnej ze stron. Jeżeli jednak trafimy na „coś” do czego jesteśmy szczerze przekonani, to nic lepszego nie może nas spotkać jak dobrze wykorzystana szansa 🙂

Każdy dobry gest zasługuje na pochwałę. Ciekaw jestem, kiedy ostatnio w Waszym środowisku, miało miejsce coś dobrego, o czym chcielibyście powiedzieć światu?

Życzę Wam takich sytuacji jak najwięcej!

Autor

Grzegorz

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 16 =