Oni mogą wiele – Castor Coffee

przez Grzegorz Opublikowano 331 wyświetleń

Kontynuując cykl „Oni mogą wiele.”, postanowiłem napisać o współpracy z lokalem Castor Coffee. Magdę – przemiłą i otwartą na pomoc właścicielkę – zaprosiłem do akcji Kawa dla Fundacji (KDF) ponad 2 lata temu. Było to jedyne miejsce na Rynku Głównym w Krakowie, które zdecydowało się włączyć w akcję. 

Współpraca z Castor Coffee utwierdziła mnie w przekonaniu, że „za projektami stoją ludzie”. Lokal w ścisłym centrum, sprzedający miesięcznie tysiące kaw, dołącza do projektu charytatywnego na olbrzymią skalę. Dosłownie

Przypomnę, że w ramach KDF od każdej sprzedanej sztuki zadeklarowanej kawy, właściciel przekazywał fundacji 50 groszy. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy Magda potwierdziła mi włączenie w akcję – uwaga – nie pięciu, nie dziesięciu, lecz szesnastu rodzajów kawy.

 

Lokale biorące udział w akcji, włączały do niego średnio trzy do sześciu rodzajów kaw. Zaangażowanie Castor Coffee przeszło moje najszersze oczekiwania utwierdzając mnie w przekonaniu, że idea, wspólny cel, chęć pomagania, są w stanie zdziałać wspaniałe rzeczy.

O naszą współpracę zapytałem osobiście Magdalenę Kowalską – właścicielkę firmy.

Czy udział w akcji przyniósł Państwu korzyści?

Miło było pracować wiedząc, że bez żadnych dodatkowych działań, dokładamy małą cegiełkę do zwiększenia czyjegoś komfortu życia (zakup protezy). Mam nadzieję, że nasi pracownicy mogli dzięki temu poczuć, że pracują w miejscu społecznie zaangażowanym.

Czy pomaganie jest łatwe?

Pomaganie, powinno być i mam wrażenie, że dla wielu z nas jest  czynnością tak naturalną jak oddychanie. Jest odruchem bezwarunkowym i może być realizowane na setki sposobów, na wielu polach, za pośrednictwem małych gestów, czy przez włączanie się w duże projekty. Zawsze daje satysfakcję  i możliwość poznania ludzi pozytywnie nastawionych do świata.

 

Jestem pełen uznania i szacunku względem osób, które są nieszablonowe w swoich działaniach. W takim gronie mogę umieścić Magdę, która uwierzyła w projekt i włączyła się w niego bez reszty.

 

Ciekaw jestem Twojego zdania na ten temat:

  • Czy według Ciebie, zaufanie na początku współpracy jest normą?
  • Jak zachowałbyś się na miejscu właścicielki?
  • Ile kaw z 30 umieszczonych w ofercie, byłbyś w stanie zadeklarować do akcji KDF?

Obecnie Castor Coffee funkcjonuje przy al. Kijowskiej w Krakowie. Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce z co najmniej dwóch powodów:

  • po pierwsze – Ci ludzie wkładają dużo serca w pomoc innym,
  • po drugie – miejsce cechuje świetny klimat, umożliwiający odpoczynek lub pracę w przyjemnej atmosferze (i przy wyśmienitej kawie)

 

 

Autor

Grzegorz

4 komentarzy

  1. Mega sympatyczna akcja, pierwszy raz o niej słyszę :). Fajnie, że są tacy przedsiębiorcy z otwartym i dobrym serduchem, brawo! 🙂

    Sama kawy nie piję, ale jak tylko będę w Krakowie, a będę niedługo, to zaciągnę do tej kawiarni mojego Lubego :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 20 =