Barwy muzyki… kolory zmieniające życie

przez redaktor Opublikowano 287 wyświetleń

Czy zastanawiacie się, jakie projekty realizują międzynarodowe korporacje? Czy w branży outsourcing’u znajduje się miejsce na pomaganie? Dziś mam dla Was praktyczny przykład opisujący wspólne działania z firmą IBM BTO Business Consulting Services, której nie muszę przedstawiać. W 2015 roku realizowaliśmy wspólnie projekt, dzięki któremu pomogliśmy w zakupie protezy Igorowi, beneficjentowi projektu „Barwy muzyki”.

Wszystko zaczęło się w jesienią 2014 roku od kontaktu Iwony – pracownika firmy IBM. Wraz z grupą entuzjastów: muzyków, wokalistek, tancerek, postanowili zrealizować projekt, który zmieni życie choćby jednej osoby. Udało nam się wspólnie ustalić, że najlepszym wydarzeniem będzie spektakl łączący taniec, śpiew i poezję. Otrzymał on nazwę „Barwy muzyki”. Zależało nam na połączeniu pasji pracowników firmy w idei niosącej pomoc.

Od marca zespół rozpoczął  przygotowania do spektaklu. Pracownicy firmy IBM spotykali się, aby wspólnie pracować nad projektem. Koncepcja, utwory, gra świateł, stroje – każdy element zawarty został w scenariuszu, którego pierwsza wersja powstała już w kwietniu.

Równolegle szukaliśmy miejsca w którym odbędzie się spektakl. Było to trudne i kilka rozmów zakończyło się fiaskiem, lecz z odsieczą nadeszło Nowohuckie Centrum Kultury. Po spotkaniu z Panią Marią, wykazała się ona dużą otwartością . Był to projekt charytatywny, dlatego dzięki zrozumieniu, udało nam się z NCK wynegocjować warunki współpracy mieszczące się w naszym budżecie.

Dla całego projektu dysponowaliśmy kwotą 9000 złotych. Otrzymaliśmy ją w ramach dotacji z firmy IBM, o którą wnioskowała Iwona. Była to niewielka suma – patrząc przez pryzmat kosztów organizacji – jednak dzięki zaangażowaniu zespołu i działaniom barterowym z sukcesem zrealizowaliśmy spektakl.

Kolejne miesiące to czas ciężkiej pracy. Aż do października, kiedy zaplanowaliśmy sprzedaż biletów – dysponowaliśmy salą na ponad 500 miejsc. Sprzedaż biletów realizowaliśmy poprzez Allegro oraz sprzedaż w biurowcu IBM. Można było kupić 1 bilet w cenie 30, 45 lub 60 złotych. Wsparcie komunikacyjne ze strony IBM pomogło nam w promocji wydarzenia. Wielu pracowników IBM kupiło bilety w najdroższej opcji. To pokazało, że możemy liczyć na ich wsparcie oraz zainteresowanie spektaklem.

Godny uwagi jest fakt, że aż do października artyści trenowali w podgrupach. Na sali NCK odbyły się jedynie trzy 3-godzinne próby, plus próba generalna w dniu spektaklu. To wystarczyło!

29 października 2015 roku w NCK zasiadło na widowni prawie 250 osób. To dzięki nim oraz artystom w czerwcu 2016 roku Igor otrzymał wymarzoną protezę ręki.

O czym nie wspomniałem?

  • wymieniłem z Iwoną ponad 250 maili
  • spotykaliśmy się ponad 15 razy
  • próby do spektaklu trwały łącznie 150 godzin
  • aktywnie zaangażowane osoby to: 18-stu artystów, reżyser, konferansjer, Iwona – PM, fryzjer, makijażystka, osoba odpowiedzialna za światła
  • po spektaklu powstał zespół Elendes w skład którego wchodzą wspaniali artyści: Łukasz Chrzanowski oraz Stein’a Godderé, szczegóły znajdziecie w opisie zespołu

Ile pracy ich to kosztowało? Sami oceńcie

Dodajemy jeszcze nasz film promocyjny 🙂

Opublikowany przez Iwona Fydrych na 27 października 2015

Z Iwoną mam kontakt do dziś. Na ostatnim spotkaniu przy kawie zapytałem ją, co po dwóch latach wspomina najmilej z tego projektu?

Iwona Fydrych – inicjatorka projektu: „Nie jestem w stanie wymienić tylko jednej rzeczy a to chyba dobrze. Współpraca z artystami – niesamowite doświadczenie, poznanie wielu osób z ogromnym serduchem i na koniec świadomość że się komuś pomogło i wzięło w tym udział tyle osób – niezastąpione uczucie.”

Autor

redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + three =